Haber

Amed Sağlık Platformu: Demokrasi için oy verelim

DİYARBAKIR- Amed Sağlık Platformu’nun 14 Mayıs seçimlerine ilişkin duruş belgesi Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır şubesinde açıklandı. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elif Turan, “Demokrasi olmadan sağlık olmaz” başlıklı açıklamayı okudu.

Başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm vatandaşları “demokrasi ve değişimden yana” oy kullanmaya davet eden Turan, “Türkiye tarihinin en önemli ve en kritik seçimlerinden birine gidiyor. Bu seçim sadece kaderi belirleyecek bir seçim olmayacak. Belli bir süre görev yapacak olan ancak giderek otoriterleşen gücün politikalarına “tamam” ya da “devam” tercihi olacak Meclis ve Cumhurbaşkanı… Bu kritik yol ayrımında, bu seçim tarihi bir seçim olma özelliğini taşıyor. hepimiz için bir seçim.”

‘BÜTÜN GELENEĞİ DEĞİŞTİRMEK ELİMİZDE’

“Devletin 21 yılda başta sağlık alanı olmak üzere hayatın her alanında yaptığı tahribat nedeniyle vahim bir durumla karşı karşıyayız” ifadesinin ardından paylaşılan tutum açıklaması şöyle: :

  • Oyumuzu alalım. Demokrasi, barış, emek, sağlık ve özgürlük için oy verelim.
  • Sağlıklı bir seçim ortamı için tüm yetkilere sahip olmasına rağmen tavır almayan anlayışları oylarınızla kınalım.
  • Oyumuzu sağlığa yönelik kışkırtılmış talep yaratan politikalara son verecek, hastayı tüketici/müşteri olarak gören, hastalara yeterli zaman ayıracak, çalışma imkanı sağlayacak sağlık politikaları olan partilere/ittifaklara oy verelim. kaliteyi ön planda tutan koşullar.
  • Tercihimizi çalışanına değer veren, haklarını arayan, örgütlenmenin önünü açan, mesleğimizi piyasaya düşmekten kurtaracak ve onurumuzla yapacağımız şartları sağlayacak bir anlayıştan yana kullanalım.
  • Halk sağlığı hizmetlerine ayrılan tüm kaynağı halk sağlığı hizmetlerine ayırma sözü verenlere oyumuzu verelim.
  • Tercihimizi eşit, ulaşılabilir, nitelikli, özgür ve anadilinde sağlık talep edenlerden yana kullanalım. (DUVAR)

mentesehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu