Haber

Cezaevindeki mafya üyesi: ‘Cephane kaynağımız polis, en çok parayı hakimlere ödüyoruz’

Yazdığı bir yazı nedeniyle hakkında açılan dava sonucunda 8 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Barış Pehlivan, açık cezaevinde aynı koğuşta kaldığı mazlum örgüt mensubunun söylediklerini aktardı. Pehlivan’a konuşan suç örgütü üyesi, kurşunlarını polislerden aldıklarını, şu anda cezaevinde bulunan bir emniyet müdürüne ve çok sayıda yargı mensubuna rüşvet verdiklerini iddia etti.

Pehlivan, cezaevinden yazdığı bugünkü yazısında, ünlü bir mafya örgütüne üye olduğunu söylediği tutuklunun şu sözlerini aktardı:

‘ANKARA’DAKİ YÖNETİCİYE KÜÇÜK PARALAR VERİLECEK’

“Birçok suç örgütünün kurşunlarının kaynağı bazı polislerdir. Kurdukları bağlar sayesinde yıllık kurşun haklarının bir kısmını bize satıyorlar.

Devlet içindeki açgözlü yöneticiler daha rahat seyahat etmek, eğlenmek ve cüzdanlarını doldurmak için suç örgütlerine yaklaşıyor. Mesela kaçak olduğum bir dönemde anlaştığım polis eşliğinde özgürce dolaşıyordum.

Ankara’da bir Emniyet Müdürü vardı. Düzinelerce kişiden küçük miktarlarda para alıyordu. Buna normal bir yanıt verilmesi gerekir. Mesela pandemi döneminde para aldığı grupların işlettiği gece kulüplerini ya da kumarhaneleri kapatıp baskın yapmadı. O polis şefi de artık cezaevindeydi.

‘CEZAMI 5 MİLYON LİRAYA ÜÇTE BİR İNDİRDİ’

Ama mafyanın en çok para ödediği grup hakimler. Çünkü yargılama sürecinde bunlara ihtiyaç var. Mesela Yargıtay’ın ilgili ceza dairesi üyesini belgelerime bakması için görevlendirmiştik. İlk önce benimle ilgilenecekti. Değerli bir restorana gitmek istese beni arardı. Birine ikram göndermek istediğinde tam anlamıyla bana danışırdı. Sonra gün geldi, 5 milyon liraya alacağım cezayı 1/3’e düşürdü.

Yurt dışındaki mafya kümeleri Türk mafyasının buradan kaçıp ülkelerine sığınmasını bekliyor. Bunları ellerine alıp Türkiye’deki uyuşturucu trafiğini yönetiyorlar. Biliyorsunuz bazen İstanbul’da uyuşturucu çetelerinin çatışmalarını duyuyoruz… Aslında bunlar Türk mafyasının uluslararası kartellerin elindeki rekabeti.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu