Haber

Depremin merkezinde sıcak havada asfalt döken işçilerin zor işi

Depremin merkezinde sıcak havada asfalt döken işçilerin yoğun çalışması

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta yaklaşık 180 derece sıcaklıkta asfalt döken işçiler, sıcak havaya rağmen ekmek parası için çalışmalarını sürdürüyor.

Dünyayı etkisi altına alan sıcaklar Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi depremin merkezi olan Kahramanmaraş’ta da artıyor. Termometrelerin 43-44 derece, hissedilen sıcaklığın ise 48 derece olduğu kentte sıcak hava hayatı olumsuz etkiliyor. Havaların sıcak olması nedeniyle bazı profesyoneller güneş altında terliyor. Bunlardan biri de deprem sonrası aralıksız çalışan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar. Sıcaklığın uygun bir şekilde yükseldiği bu günlerde, sallantının izlerini silmek için asfaltlama çalışması yapan işçiler değerli bir misyon gerçekleştiriyor. 48 dereceye ulaşan hissedilen hava sıcaklığına asfaltın 180 dereceye ulaşan ısısı da eklenince çalışanların çalışma saatleri zorlu kurallar altında devam ediyor.

Sıcak havada çalışan çalışanlardan Ali Bağrıçak, “Hava bir yanda kalsın, asfaltın sıcaklığı 180 dereceye kadar çıkıyor. Bu zor koşullarda vatandaşlarımız için elimizden gelen tüm imkanları kullanarak çalışıyoruz. Özellikle susuzluk çok fazla ama biz bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu