Haber

Genel Başkan adaylığını açıklayacak mı? Özgür Özel’den açıklama

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde yenilgiye uğrayan CHP’de bir anda tartışmalar alevlendi.

Seçim sürecinde cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Mayıs sabahı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı değişim mesajı verdi.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel de Kılıçdaroğlu için bayrak kaldırıp değişim dedi.

ÖZGÜR ÖZEL GERİ ADIM ATMADI

İmamoğlu, parti içindeki delegeler ve Kılıçdaroğlu taraftarlarının önünde saygıyla eğilirken, Özgür Özel adaylık girişiminden geri adım atmadı.

CHP’de değişim tartışmaları devam ederken TBMM Grup Başkanı Özgür Özel’den dikkat çekici bir atılım geldi.

KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞTU

Özgür Özel, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özel, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün saat 14.00’te görüşmem oldu”dedi.

CUMA GÜNÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK

Özel yazısının devamında 15 Eylül Cuma gününe işaret ediyor; “İçinde bulunduğumuz kongre sürecine ilişkin 15 Eylül Cuma günü Genel Merkezimizde bir basın toplantısı düzenleyeceğim.”o yazdı.

ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Bu açıklamayla Özgür Özel’in cuma günü adaylığını resmen açıklaması bekleniyor.

YARKADAŞ: ÖZGÜR ÖZEL ADAYLIĞINI AÇIKLAYACAK

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in genel başkanlık adaylığını yarın (13 Eylül) açıklayacağını iddia etti. Yarkadaş’ın iddiasına göre Özel, yarın grup başkanlığından istifa ederek CHP İzmir İl Kongresi’ne katılacak.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Özel’in adaylığını açıklayacağı iddiasını öne sürdü.

x hesabından “Son dakika”Duyuruyla birlikte bir açıklama yapan Yarkadaş, şunları yazdı:

“CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün öğleden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Özel’in, Kılıçdaroğlu’na genel başkan adaylığı süreci hakkında bilgi verdiği öğrenildi. Özel, yarın adaylığını açıklayacak ve Grup Başkanlığından istifa edecek; cumartesi günü ise “Toplantıya katılması bekleniyor” CHP İzmir İl Kongresi günü.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu