Haber

Belediye Başkanı Ümit Uysal formayı giyerek sokakları süpürdü.

Belediye Başkanı Ümit Uysal formayı giyerek sokakları süpürdü.

ANTALYA Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1 Ağustos Dünya Empati Günü’nde forma giydi, süpürgeyi ve faraşı alıp sokakları süpürdü.

Muratpaşa Belediyesi, belediye meclisinin 6 yıl önce aldığı kararla 1 Ağustos’u Dünya Empati Günü olarak kutlamaya başladı. Dünya Empati Günü, farklıya hoşgörünün olmadığı, şiddetin, bağnazlığın ve çoklu akımların yaygın olduğu bir dünyada ‘birlikte yaşamaya’ davet olarak doğarken, bu yıl Önder Uysal formayı giydi, süpürgeyi, faraşı ve sokakları süpürdü. Günün ilk saatlerinde Çubuk Beli türküsünü söyleyerek göreve başlayan Önder Uysal, sosyal medya hesaplarından video da yayınladı. Uysal görselde şunları söyledi:

“6 yıl önce Muratpaşa Belediye Meclisimizde bir karar aldık. Her yıl 1 Ağustos’u empati günü olarak kutlayalım. Kendimizi birbirimizin yerine koyalım. Herkes herkesi anlasın. Bugün yine 1 Ağustos’tayız. kimse evinden çıkmamışken bizim için sokakları süpürüp şehri hazırlayan.kendimi kardeşlerimin yerine koydum.nüfusumuzun iki katına çıktığı yaz aylarında sıcaklarda çok zor iş.komşuları uyaralım Yeraltı konteynerlerimizin kapaklarını açıp kenarda çöp bırakan komşularımızı uyaralım.Bilelim ki her çöpü temizleyen bir insan var.Çalışan bir kardeşimiz var.1 Ağustos kutlu olsun. Dünya Empati Günü.”

haber-dogansar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu