Ekonomi

Kadirli’de Motorin Fiyat Artışına Tepki

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar dün gece motorin fiyatlarına yapılan 2 liralık artışa tepki gösterdi. Motorin almaya gelen bir vatandaş, “Ne diyelim, muhtemelen su yerine onu içeriz. Biz çiftçiyiz, mazotun litresi şu anda 41 lira ne demek? Mısırı 5 liraya satıyoruz” dedi. 4 lira 90 kuruşa mal olacak bir şey mi bu?”

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde vatandaşlar mazot fiyatlarına yapılan 2 liralık artışa tepki gösterdi. Mazot almaya gelen bir vatandaş ise, “Zam olmadan yaşayamaz hale geldik. Her gün 2 lira, 3 lira geliyor. Sorun, yetişemiyoruz.”

“ADANA’YA GİDMENİN MALİYETİ BİN LİRAYA YAKIN”

Bir başka vatandaş ise, “Satın almak zorunda kalacağız, yapabileceğimiz bir şey yok. Her gün gidip geliyorum. Adana’ya gidiş-dönüş bin liraya yakın tutuyor.” Bir başka vatandaş ise, “Ne diyelim, muhtemelen su yerine onu içeriz. Biz çiftçiyiz, şu anda mazotun litresi 41 lira demek ne demek? Mısırı 5 liraya satıyoruz, bu olur mu?” 4 lira 90 kuruş mu?” Emekli bir vatandaş ise, “Allah sonumuzu hayır etsin. Daha ne diyeyim alıştık, yine alışacağız. Ben emekliyim, nasıl geçimimizi sağlayacağız? Yapabiliriz” dedi. geçimini sağlayamamak.”

habersavsat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu